Used GMC Terrain for Sale in Uxbridge
2026 GMC Terrain Denali 4dr All-Wheel Drive
| AWD | REMOTE START | LEATHER INTERIOR |
| Our Price: | $42,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:23,637 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 3GKALZEG8TL147992 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U9115A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
Recent Arrival!
2026 Black GMC Terrain Denali
PERFORMANCE & DRIVETRAIN
* 1.5L Turbocharged DOHC 4-Cylinder Engine
* 8-Speed Automatic Transmission
* All-Wheel Drive (AWD)
* 19''' Dark Gray Aluminum Wheels
ADVANCED SAFETY & DRIVER ASSIST.....Read MoreLire la suite
2026 Black GMC Terrain Denali
PERFORMANCE & DRIVETRAIN
* 1.5L Turbocharged DOHC 4-Cylinder Engine
* 8-Speed Automatic Transmission
* All-Wheel Drive (AWD)
* 19''' Dark Gray Aluminum Wheels
ADVANCED SAFETY & DRIVER ASSIST.....Read MoreLire la suite
2024 GMC Terrain SLE 4dr All-Wheel Drive
| Our Price: | $26,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:91,265 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 3GKALTEG4RL186861 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U9102A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2024 Summit White GMC Terrain SLE
PERFORMANCE & DRIVETRAIN
* 1.5L Turbocharged DOHC 4-Cylinder Engine
* 9-Speed Automatic Transmission
* All-Wheel Drive (AWD)
SAFETY & DRIVER ASSIST
* Automatic Emergency Braking
* Forward Collision Alert<.....Read MoreLire la suite
PERFORMANCE & DRIVETRAIN
* 1.5L Turbocharged DOHC 4-Cylinder Engine
* 9-Speed Automatic Transmission
* All-Wheel Drive (AWD)
SAFETY & DRIVER ASSIST
* Automatic Emergency Braking
* Forward Collision Alert<.....Read MoreLire la suite
2023 GMC Terrain SLE All-Wheel Drive
| AWD | HEATED SEATS | REMOTE START |
| Our Price: | $26,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:64,626 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 3GKALTEG8PL253040 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U9136A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
Recent Arrival!
2023 Summit White GMC Terrain SLE
Odometer is 18552 kilometers below market average!
Performance & Capability
• 1.5L Turbocharged 4-Cylinder Engine
• 9-Speed Automatic Transmission
• All-Wheel Drive (AWD)
• Electronic Stab.....Read MoreLire la suite
2023 Summit White GMC Terrain SLE
Odometer is 18552 kilometers below market average!
Performance & Capability
• 1.5L Turbocharged 4-Cylinder Engine
• 9-Speed Automatic Transmission
• All-Wheel Drive (AWD)
• Electronic Stab.....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...




