Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Uxbridge
2025 Chevrolet Silverado 1500 LT
| Our Price: | $49,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:49,632 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 2GCUKDED8S1124717 |
| Transmission: | Other |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | U9181A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
Performance
• 5.3L EcoTec3 V8
• 10-Speed Automatic
• Four-Wheel Drive
• Trailer Package with Hitch Guidance
Interior
• Heated Front Seats
• Heated Steering Wheel
• Dual-Zone Cl
2025 Chevrolet Silverado 2500 LT
| Our Price: | $68,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:60,319 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.6L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 2GC1KNEY5S1147660 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | N/A |
| Stock #: | U9182A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | N/A |
Performance
• 6.6L Duramax Turbo-Diesel V8
• Allison 10-Speed Automatic
• Four-Wheel Drive
• Trailer Brake Controller
Interior
• Heated Front Seats
• Heated Steering Wheel
• 10-Way Power Driver Seat
• Dual
2024 Buick Encore GX Avenir 4dr All-Wheel Drive
| AWD | LEATHER HEATED SEATS | REMOTE START |
| Our Price: | $32,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:25,649 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.3L 3cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | KL4AMGSL3RB017038 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U9129A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2024 Ebony Twilight Metallic Buick Encore GX Avenir
Performance & Capability
• 1.3L ECOTEC Turbocharged Engine
• 9-Speed Automatic Transmission
• All-Wheel Drive (AWD)
Exterior Features
• 19''' Pearl Nickel Aluminum Wh.....Read MoreLire la suite
2024 Buick Encore GX Avenir 4dr All-Wheel Drive
| AWD | LEATHER INTERIOR | REMOTE START |
| Our Price: | $35,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:2,255 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.3L 3cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | KL4AMGSL0RB015568 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U9138A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2024 Ocean Blue Metallic Buick Encore GX Avenir
Odometer is 18044 kilometers below market average!
Performance & Capability
• 1.3L ECOTEC Turbocharged Engine
• 9-Speed Automatic Transmission
• All-Wheel Drive (AWD)
Ext.....Read MoreLire la suite
2024 Buick Envision Avenir 4dr All-Wheel Drive
| Sunroof | Heated & Vented Seats |
| Our Price: | $53,670 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:21,301 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | LRBFZSE41RD036887 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 263677A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
Performance
• 2.0L Turbo Engine
• 9-Speed Automatic
• All-Wheel Drive
Interior
• Quilted Leather Seats
• Heated & Ventilated Front Seats
• Heated Rear Seats
• Driver Massage Seat
• Heated Steering Wheel
.....Read MoreLire la suite
2024 Buick Envista Avenir 4dr Front-Wheel Drive
| FWD | HEATED SEATS | POWER LIFTGATE |
| Our Price: | $28,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:22,453 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.2L 3cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | KL47LCE27RB129267 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | U9137A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2024 Ocean Blue Metallic Buick Envista Avenir
Odometer is 9330 kilometers below market average!
Performance & Capability
• 1.2L ECOTEC Turbocharged Engine
• 6-Speed Automatic Transmission
• Front-Wheel Drive
Exterior F.....Read MoreLire la suite
2024 Cadillac XT6 Sport 4dr All-Wheel Drive
| AWD | SUNROOF | HEATED & VENTED LEATHER SEATS |
| Our Price: | $58,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:21,930 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | 1GYKPGRS3RZ728710 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U9146A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2024 Opulent Blue Metallic Cadillac XT6 Sport
Odometer is 13450 kilometers below market average!
Performance & Capability
• 3.6L V6 Engine with Variable Valve Timing
• 9-Speed Automatic Transmission
• All-Wheel Drive (AWD)
.....Read MoreLire la suite
2024 Chevrolet Express 2500 Work Van Rear-Wheel Drive Extended Cargo Van
| Our Price: | $39,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:53,781 km
| Body Style: | Vans |
| Engine: | 4.3L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1GCWGBFP3R1257554 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Rear Wheel Drive |
| Stock #: | U9180A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
Save time, money, and frustration with our transparent, no hassle pricing. Using the latest technology, we shop the competition for you and price our pre-owned vehicles to give you the best value, upfront, every time and back it up with a free market value report so you k
.....Read MoreLire la suite2024 Chevrolet Silverado 3500HD LTZ 4x4 Crew Cab 6.75 ft. box SRW
| Head Up Display | Z71 | Sunroof |
| Our Price: | $80,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:56,752 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.6L 8cyl |
| Exterior Colour: | Dark Grey |
| VIN: | 2GC4YUE73R1251300 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 251379A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
Performance
• 6.6L V8 Engine
• Allison 10-Speed Automatic
• 4WD with 2-Speed Transfer Case
• Auto-Locking Rear Differential
• Trailer Package with Brake Controller
Interior
• Heated Steering Wheel
• Dual-Zone Cl
Loading More Vehicles ...









