Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Uxbridge
2024 Chevrolet Express 2500 Work Van Rear-Wheel Drive Extended Cargo Van
| CARGO | CRUISE CONTROL | RWD |
| Our Price: | $41,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:26,596 km
| Body Style: | Vans |
| Engine: | 4.3L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1GCWGBFP1R1257584 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Rear Wheel Drive |
| Stock #: | U9126A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2024 White Chevrolet Express 2500 Work Van Cargo
Odometer is 5534 kilometers below market average!
PERFORMANCE
* 4.3L V6 Direct Injection Engine
* 8-Speed Automatic Transmission
* Independent Front Suspension
EXTERIOR<.....Read MoreLire la suite
2024 Chevrolet Tahoe RST 4dr 4x4
| SUNROOF | POWER TAILGATE | HEATED SEATS |
| Our Price: | $77,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:65,543 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1GNSKRKT5RR159210 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | U9132A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2024 Summit White Chevrolet Tahoe RST
Performance & Capability
• Duramax 3.0L Turbo-Diesel Engine
• 10-Speed Automatic Transmission
• Four-Wheel Drive (4WD)
• Max Trailering Package with Brake Controller
Exterior Features<.....Read MoreLire la suite
2024 GMC Canyon AT4 4x4 Crew Cab 5 ft. box
| LEATHER HEATED & VENTED SEATS | REMOTE START |
| Our Price: | $52,678 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:29,065 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.7L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | 1GTP6DEK0R1132925 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | U9087A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
PERFORMANCE & OFF-ROAD CAPABILITY
* 2.7L TurboMax Engine
* 8-Speed Automatic Transmission
* Factory-Installed 2''' Off-Road Suspension Lift
* Driver Mode Selecto.....Read MoreLire la suite
2024 GMC Sierra 3500HD SLE 4x4 Regular Cab 8 ft. box SRW
| GOOSENECK/5TH WHEEL | ADAPTIVE CRUISE CONTROL |
| Our Price: | $77,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:33,436 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.6L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1GT39TEY5RF228301 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 263576A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
PERFORMANCE & HEAVY-DUTY CAPABILITY
* Duramax 6.6L V8 Turbo Diesel Engine
* Allison 10-Speed Automatic Transmission
* Four-Wheel Drive (4WD)
* Snow Plow Prep / Ca.....Read MoreLire la suite
2024 GMC Terrain SLE 4dr All-Wheel Drive
| Our Price: | $26,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:91,265 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 3GKALTEG4RL186861 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U9102A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
PERFORMANCE & DRIVETRAIN
* 1.5L Turbocharged DOHC 4-Cylinder Engine
* 9-Speed Automatic Transmission
* All-Wheel Drive (AWD)
SAFETY & DRIVER ASSIST
* Automatic Emergency Braking
* Forward Collision Alert<.....Read MoreLire la suite
2023 Cadillac CT4-V V-Series 4dr Sedan
| ADAPTIVE REMOTE START | SUNROOF | LEATHER INTERI
| Our Price: | $57,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:2,651 km
| Body Style: | Sedan |
| Engine: | 2.7L 4cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | 1G6DH5RL7P0135378 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 263754A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2023 Cadillac CT4 V-Series
Performance & Capability
• 2.7L Turbocharged 4-Cylinder Engine
• 10-Speed Automatic Transmission
• All-Wheel Drive (AWD)
• Performance Suspension
Exterior Features
• Summit White Exterior<.....Read MoreLire la suite
2023 Chevrolet Equinox LT All-Wheel Drive
| AWD | HEATED SEATS | REMOTE START |
| Our Price: | $24,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:83,604 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | 3GNAXUEG5PS169793 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U9134A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2023 White Chevrolet Equinox LT
Odometer is 2025 kilometers below market average!
Performance & Capability
• 1.5L Turbocharged 4-Cylinder Engine
• 6-Speed Automatic Transmission
• All-Wheel Drive (AWD)
Exterior Feature.....Read MoreLire la suite
2023 GMC Canyon AT4X 4x4 Crew Cab 5 ft. box
| REMOTE START | HEATED & VENTED SEATS |
| Our Price: | $59,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:11,602 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.7L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1GTP6EEK0P1207612 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | U9107A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2023 Summit White GMC Canyon AT4X
PERFORMANCE & MECHANICAL
* 2.7L Turbo High-Output Engine
* 8-Speed Automatic Transmission
* Factory-Installed 3''' Lift
* Driver Mode Selector (Baja, Off-Road, Terrain, Tow/Haul, Normal)
* Tra.....Read MoreLire la suite
2023 GMC Terrain SLE All-Wheel Drive
| AWD | HEATED SEATS | REMOTE START |
| Our Price: | $26,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:64,626 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 3GKALTEG8PL253040 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U9136A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2023 Summit White GMC Terrain SLE
Odometer is 18552 kilometers below market average!
Performance & Capability
• 1.5L Turbocharged 4-Cylinder Engine
• 9-Speed Automatic Transmission
• All-Wheel Drive (AWD)
• Electronic Stab.....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...









