Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Uxbridge
2023 Volkswagen Golf GTI Autobahn (M6) 4dr Hatchback
| MANUAL | FWD | CLOTH INTERIOR |
| Our Price: | $32,678 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:56,307 km
| Body Style: | Hatchback |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Silver |
| VIN: | WVWHA7CD6PW213324 |
| Transmission: | Manual |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | U9125A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
Odometer is 14674 kilometers below market average!
Save time, money, and frustration with our transparent, no hassle pricing. Using the latest technology, we shop the.....Read MoreLire la suite
2022 Cadillac XT6 Sport 4dr All-Wheel Drive
| AWD | LEATHER HEATED & VENTED SEATS | SUNROOF |
| Our Price: | $34,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:129,429 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 1GYKPHRS3NZ149930 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U9130A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2022 Satin Steel Metallic Cadillac XT6 Sport
Performance & Capability
• 3.6L DOHC V6 Engine
• 9-Speed Automatic Transmission
• All-Wheel Drive (AWD)
• Brembo Performance Brakes
Exterior Features
• 20''' Alloy Wheels.....Read MoreLire la suite
2022 Chevrolet Silverado 1500 LTD Custom 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
| REMOTE START | CRUISE CONTROL | 4WD |
| Our Price: | $29,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:156,653 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.7L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1GCPYBEK0NZ134622 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | U9133A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2022 Summit White Chevrolet Silverado 1500 LTD Custom
Performance & Capability
• 2.7L Turbocharged 4-Cylinder Engine
• 8-Speed Automatic Transmission
• Trailering Package with Hitch Guidance
Exterior Features
• Summit .....Read MoreLire la suite
2022 Mercedes-Benz Standard Roof V6 Diesel Sprinter 2500 Cargo Van Rear-Wheel Drive
| 3.0L TURBODIESEL |
| Our Price: | $48,171 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:78,973 km
| Body Style: | Vans |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | W1Y4EBHY0NP457846 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Rear Wheel Drive |
| Stock #: | 96726 |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
Save time, money, and frustration with our transparent, no hassle pricing. Using the latest technology, we shop the competition for you and price our pre-owned vehicles to give you the best v.....Read MoreLire la suite
2022 Mercedes-Benz Standard Roof V6 Diesel Sprinter 2500 Cargo Van Rear-Wheel Drive
| 3.0L TURBODIESEL |
| Our Price: | $46,571 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:87,199 km
| Body Style: | Vans |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | W1Y4EBHYXNP455523 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Rear Wheel Drive |
| Stock #: | 96776 |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
ABS brakes, Electronic Stability Control, Emergency communication system, Heated door mirrors, Illuminated entry, Low tire pressure warning, Remote keyless entry, Traction control.
.....Read MoreLire la suite
2021 Chevrolet Express 2500 Work Van Rear-Wheel Drive Extended Cargo Van
| CARGO | RWD | TOW/HAUL MODE |
| Our Price: | $35,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:88,539 km
| Body Style: | Vans |
| Engine: | 4.3L 6cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | 1GCWGBFP9M1179693 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Rear Wheel Drive |
| Stock #: | U9135A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2021 Summit White Chevrolet Express 2500 Work Van Cargo
Performance & Capability
• 4.3L V6 Engine with Variable Valve Timing
• 8-Speed Automatic Transmission with Tow/Haul Mode
• Rear-Wheel Drive (RWD)
• Heavy-Duty Suspension & F.....Read MoreLire la suite
2020 Honda CR-V EX-L 4dr All-Wheel Drive
| Our Price: | $23,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:190,080 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 2HKRW2H82LH210876 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 263526A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2020 Black Honda CR-V EX-L
AWD.
CARFAX Canada One Owner
Save time, money, and frustration with our transparent, no hassle pricing. Using the latest technology, we shop the competition for you and price our pre-owned vehicles to giv.....Read MoreLire la suite
2019 Chevrolet Express 2500 Work Van Rear-Wheel Drive Cargo Van
| CARGO | RWD | BACK UP CAMERA |
| Our Price: | $23,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:130,720 km
| Body Style: | Vans |
| Engine: | 4.3L 6cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | 1GCWGAFPXK1294939 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Rear Wheel Drive |
| Stock #: | U9123A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2019 White Chevrolet Express 2500 Work Van Cargo
Performance & Capability
• 4.3L V6 Engine
• 8-Speed Automatic Transmission
• Rear-Wheel Drive (RWD)
Exterior Features
• Summit White Exterior
• Swing-Out Passenger Si.....Read MoreLire la suite
2016 BMW M235i xDrive i 2dr All-Wheel Drive Convertible
| AWD | HEATED SEATS | NAV |
| Our Price: | $25,678 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:94,273 km
| Body Style: | Convertible |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | WBA1M5C50GV326808 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U9119A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2016 Black Sapphire Metallic BMW 2 Series M235i xDrive
PERFORMANCE
* 3.0L Turbocharged Inline-6 Engine
* 8-Speed Automatic Transmission
* xDrive All-Wheel Drive
* Sport-Tuned Suspension
EXTERIOR
* Power Convertible .....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...









