Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Uxbridge
2019 Ford F-150 XLT 4x4 Regular Cab Styleside 8 ft. box
| CRUISE CONTROL | REMOTE START |
| Our Price: | $15,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:264,906 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 2.7L 6cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | 1FTMF1EP3KKD66568 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 263239AB |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2019 Ford F-150 XLT
Performance & Capability
• 2.7L EcoBoost V6 Engine
• 10-Speed Automatic Transmission
• Trailer Sway Control
Exterior Features
• Oxford White Exterior
• Removable Tailgate with Lock
Interio.....Read MoreLire la suite
2018 Chevrolet Suburban LS 4x4
| Our Price: | $28,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:162,378 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1GNSKGKC4JR359827 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 263828A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
Save time, money, and frustration with our transparent, no hassle pricing. Using the latest technology, we shop the competition for you and price our pre-owned vehicles to give you the best value, upfront, every time and back it up with a free market value report so you k
.....Read MoreLire la suite2018 Chevrolet Volt Premier 4dr Hatchback
| Our Price: | $20,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:31,642 km
| Body Style: | Hatchback |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Red |
| VIN: | 1G1RB6S5XJU119786 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | U9156A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2018 Red Tintcoat Chevrolet Volt Premier
1.5L VVT DI DOHC 4-Cylinder Range Extender.
Save time, money, and frustration with our transparent, no hassle pricing. Using the latest technology, we shop the competition for you and price.....Read MoreLire la suite
| FWD | HEATED SEATS/WHEEL | NAVIGATION |
| Our Price: | $26,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:60,732 km
| Body Style: | Other |
| Engine: | 1.6L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | W04WT3N52GG098578 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Other |
| Stock #: | U9093A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
PERFORMANCE & DRIVETRAIN
* 1.6L Turbocharged 4-Cylinder Engine
* 6-Speed Automatic Transmission
* Front-Wheel Drive (FWD)
* Sport-Tuned Suspension
SAF.....Read MoreLire la suite
2016 Nissan Versa Note 1.6 SV (CVT) 4dr Hatchback
| Our Price: | $12,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:55,121 km
| Body Style: | Hatchback |
| Engine: | 1.6L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | 3N1CE2CP4GL375151 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | D263422AA |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2022 Ford Edge SEL 4dr All-Wheel Drive
| AWD | SUNROOF | NAV | HEATED SEATS |
| Price: | $CALL |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:102,697 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | 2FMPK4J94NBA41584 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U9124A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2022 Silver Metallic Ford Edge SEL
PERFORMANCE
* 2.0L EcoBoost Turbocharged Engine
* 8-Speed Automatic Transmission
* Intelligent All-Wheel Drive
* Independent Suspension
EXTERIOR
* Panoramic Vista Roof
* Heated .....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...




